Много голове и изненадващи резултати в Лигата на нациите

Днес се изиграха 7 мача от първия кръг в Лигата на нациите. Актуалният носител на трофея Франция изненадващо загуби у дома от Дания с 1:2. Карим Бензема даде преднина на "петлите", но скандинавците стигнаха до обрат с две попадения на Андреас Корнелиус. Не по-малко любопитен резултат се получи в Брюксел, където Белгия записа тежко поражение с 1:4 от Нидерландия. Над всички за "лалетата" беше Мемфис Депай, а отборът на Луис ван Гаал спечели срещу съседите си за първи път от 25 години. В третия двубой от Лига "А" Австрия шокира Хърватия насред Осиек - 3:0. Головете за гостите, водени вече от Ралф Рангник, забиха Марко Арнаутович, Михаел Грегорич и Марсел Забитцер.

В Лига "С" Словакия стигна до минимална победа над Беларус с 1:0 . 19-годишният Томаш Суслов реализира единственото попадение за словаците в мача, който се игра на неутрален терен в Нови Сад. Преди това Казахстан надигра с 2:0 като домакин Азербайджан след две попадения на Абат Аймбетов и оглави своята група.

По-рано днес Латвия победи Андора с 3:0 в Група D1. В деветата минута Робертс Улдрикис изведе Латвия напред. В 80-тата минута резултатът стана 2:0, а автор на попадението отново бе Улдрикис. В 85-тата минута Янис Икауниекс вкара от дузпа трети гол за латвийците. Молдова пък лесно стигна до трите точки при визитата си на Лихтенщайн след успех с 2:0.

Снимки: Gettyimages